E-Dziennik
Ogólnopolski ranking Liceów Ogólnokształcących 2023
miesięcznika Perspektywy

Jesteśmy wśród najlepszych Szkół Olimpijskich w Polsce RANKING LICEÓW OLIMPIJSKICH i wyróżnionym "Złotą tarczą" liceum w kraju.

Jesteśmy na czołowym miejscu w rankingu liceów lubuskich LICEA LUBUSKIE

Zobacz wszystkie lokaty szkół wśród wszystkich liceów w programie...

Gratulujemy i dziękujemy

NASI STYPENDYŚCI Queen Hedvig Scholarship

W naszej Szkole jest bezpiecznie

Uczennice klasy 1D (Julia Kurowiak, Aleksandra Macikowska, Emilia Mijas, Sabina Mucha) brały udział w ogólnopolskim projekcie „Szkolna Radonowa Mapa Polski”. Jest to projekt edukacyjny, zrealizowany w roku szkolnym 2020/2021, skierowany przede wszystkim do kół naukowych przedmiotów ścisłych (fizyka, chemia). Celem projektu było zwiększenie świadomości występowania naturalnych źródeł promieniowania jonizującego, w szczególności wpływu radonu na zdrowie oraz zapoznanie uczniów, szczególnie zainteresowanych naukami ścisłymi, z zagadnieniami związanymi z szeroko pojętą dozymetrią promieniowania i ochroną radiologiczną. W projekcie wzięło udział 49 szkół...

... WIĘCEJ INFORMACJI O PROJEKCIE I WYNIKACH

GRATULUJEMY
Aktualności
Uwaga rodzice, opiekunowie! Wywiadówka w grudniu 2023
04.12.2023

Spotkania z rodzicami odbędą się w dniu 05.12.2023r o godz. 17.00 wg grafiku, szczegółowe informacje znajdują się w linku... grafik spotkań/kliknij w link/

Z-ca dyrektora p. Krystyna Burakowska
W dniach 12-14 grudnia 2023 roku odbędą się Dni Otwarte Uniwersytetu Szczecińskiego.
28.11.2023

Dni otwarte odbędą się na wszystkich wydziałach Uniwersytetu Szczecińskiego, według poniższego harmonogramu:

 • 12 grudnia 2023 r. – Wydział Humanistyczny, Wydział Nauk Społecznych, Wydział Prawa i Administracji oraz Wydział Teologiczny;

 • 13 grudnia 2023 r. – Wydział Nauk Ścisłych i Przyrodniczych (Instytut Biologii, Instytut Nauk o Morzu i Środowisku) oraz Wydział Kultury Fizycznej i Zdrowia;

 • 14 grudnia 2023 r. – Wydział Ekonomii, Finansów i Zarządzania oraz Wydział Nauk Ścisłych i Przyrodniczych (Instytut Fizyki, Instytut Matematyki).

Odwiedzający będą mogli wziąć udział w wykładach, warsztatach i laboratoriach przygotowanych przez kadrę naukową uczelni. W programie wydarzenia są m.in.:

symulacja rozprawy sądowej, zajęcia w strzelnicy laserowej, wizyta w Laboratorium Badawczo-Rozwojowym eLBRUS, warsztaty z oględzin kryminalistycznych, wizyta w Muzeum Olimpizmu, prezentacja Centrum Biologii Molekularnej i Biotechnologii oraz wiele innych. Kandydaci na studia będą mogli również wziąć udział w spotkaniach organizowanych przez zespoły kierunków oraz zwiedzić wydział w trakcie organizowanych wycieczek. Ponadto eksperci z Biura Rekrutacji pomogą maturzystom dobrać przedmioty maturalne, aby mogli dostać się na wymarzony kierunek i podpowiedzą, jak uniknąć przy rejestracji na studia najczęściej popełnianych błędów. Poznanie szczegółowych wymagań rekrutacyjnych pozwoli kandydatom odpowiednio wcześnie zaplanować egzamin maturalny oraz wybrać właściwe przedmioty dodatkowe.

 • Wstęp na wszystkie spotkania jest wolny, obowiązuje rezerwacja miejsc pod adresem mailowym dniotwarte@usz.edu.pl.

 • Szczegółowe informacje na temat programu Dni otwartych znajdują się na stronie Dni Otwarte Uniwersytetu Szczecińskiego.

Serdecznie zapraszamy!

Uwaga! KOMUNIKAT W SPRAWIE OBIADÓW W GRUDNIU 2023
25.11.2023

Uwaga! Proszę o zapoznanie się z informacją w sprawie opłaty za obiady w grudniu 2023, zamieszczoną w komunikacie intendentki. / link /

* Prosimy o niewpłacanie po terminie. Wszystkie wpłaty, które wpłyną na nasze konto później, zostaną od razu zwrócone! Bardzo prosimy o zgłaszanie odpisów za obiady, zwłaszcza w przypadku nieobecności spowodowanych chorobą, wycieczką szkolną, klasowym wyjściem, itp., co m. in. uniemożliwi generowanie niepotrzebnych kosztów i zapobiegnie marnowaniu żywności.

julia.wieclaw@jedynka.zgora.pl tel. 68 452 31 21

p. Julia Więcław

Uwaga maturzyści! Zagraniczne studia
12.11.2023

Już w 15-16 listopada wypadają targi Go!Study! Dowiedz się więcej o studiach za granicą z prawdziwych rozmów, a nie z reklamowych broszur!

Podczas wydarzenia: Zapoznasz się z uniwersytetami i studentami (często polskimi!) z 4 krajów europejskich - Holandii, Danii, Szwecji i Belgii; Studenci opowiedzą o swoich osobistych doświadczeniach związanych ze studiowaniem za granicą; Dowiesz się, czy Twoje oceny są wystarczająco dobre, aby dostać się na zagraniczny uniwersytet;Wszyscy uczestnicy będą mieli dostęp do indywidualnych konsultacji z koordynatorami Kastu, którzy podzielą się swoją wiedzą na temat studiowania w innych krajach, wymagań rekrutacyjnych lub udzielą wszystkich niezbędnych informacji i wskazówek! Dlaczego warto uczestniczyć?

Wydarzenie jest BEZPŁATNE; Uczniowie mogą wziąć udział razem z przyjaciółmi i/lub rodzicami; Część studentów reprezentujących uniwersytety będzie pochodzić z Polski, dlatego uczniowie będą mogli rozmawiać z nimi w ich ojczystym języku. Więcej informacji o wydarzeniu: TARGI

PLAKAT

Zaprasza organizator

Uwaga! Korekty w palanach lekcji oddziałów
05.11.2023

Informauję, że od dnia 6.XI.2023 obowiązuje poprawiony plan lekcji. Proszę o zapoznanie się ze zmianami.

Z-ca dyrektora p. E. Jarmołowska
Uwaga rodzice, opiekunowie! Wywiadówka w listopadzie
30.10.2023

Spotkania z rodzicami odbędą się w dniu 07.11.2023r o godz. 17.00 wg grafiku, szczegółowe informacje znajdują się w linku... grafik spotkań/kliknij w link/

Z-ca dyrektora p. Krystyna Burakowska
Uwaga! KONKURS LITERACKI NA UTWÓR O TEMATYCE DOWOLNEJ
27.10.2023

REGULAMIN KONKURSU:

 1. Konkurs adresowany jest do wszystkich uczniów 1 Liceum Ogólnokształcącego.

 2. Warunkiem udziału jest przekazanie zestawu własnych 3 wierszy lub 1 utworu prozą o dowolnej tematyce i formie graficznej oraz w dowolnie wybranym gatunku literackim. Zestaw nie może przekraczać 5 stron formatu A-4.

 3. Zestaw utworów należy przesłać pocztą elektroniczną pod adres e-mail: Robert.Rudiak@jedynka.zgora.pl lub przekazać w formie papierowej pracownikom biblioteki szkolnej.

 4. Termin nadsyłania lub składnia zestawu prac upływa lutego 20r.

 5. Zestaw prac winien zawierać: imię i nazwisko autora, klasę oraz tytuły poszczególnych utworów literackich.

 6. Każdy uczestnik Konkursu może przesłać dowolną liczbę zestawów.

 7. Oceny prac konkursowych dokona Jury składające się z nauczycieli języka polskiego 1 LO.

 8. Nagrodzone i wyróżnione utwory zostaną opublikowane w almanachu literackim uczniów 1 LO oraz zaprezentowane w Galerii Jedynki w bibliotece szkolnej.

 9. Laureaci otrzymają nagrody pieniężne, rzeczowe oraz okolicznościowe dyplomy.

10. Wręczenie nagród nastąpi w kwietniu 2024 roku w Czytelni szkolnej 1 LO.

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU!

Organizator Konkursu:

Biblioteka Szkolna 1 LO

Uwaga! Godziny pracy szkoły 2-3.XI.2023
27.10.2023

Informujemy, że w dniach 2 i 3 listopada 2023 szkoła będzie otwarta od godziny 8.00 do 15.00.

Sylwia Kowal

Kierownik gospodarczy

Uwaga! KOMUNIKAT W SPRAWIE OBIADÓW W LISTOPADZIE 2023
24.10.2023

Uwaga! Proszę o zapoznanie się z informacją w sprawie opłaty za obiady w listopadzie 2023, zamieszczoną w komunikacie intendentki. / link /

* Prosimy o niewpłacanie po terminie. Wszystkie wpłaty, które wpłyną na nasze konto później, zostaną od razu zwrócone!

julia.wieclaw@jedynka.zgora.pl tel. 68 452 31 21

p. Julia Więcław

"Uwaga! Tegoroczni stypendyści Ministra Oświaty i Wychowania"
22.10.2023

Mamy miłą wiadomość- Agnieszka Warzywoda z klasy 4a oraz Konrad Kałasznikow z klasy 2c, otrzymali STYPENDIUM MINISTRA WŁAŚCIWEGO DS. OŚWIATY I WYCHOWANIA ZA SZCZEGÓLNE OSIĄGNIĘCIA EDUKACYJNE, UZYSKANE W ROKU SZKOLNYM 2022/2023.

Tegoroczni stypendyści

GRATULUJEMY i życzymy dalszych sukcesów"

strona
1