E-Dziennik

"Dobry Start" z ZUS

Od nowego roku szkolonego 300 zł w ramach programu "Dobry Start” będzie przyznawał i wypłacał Zakład Ubezpieczeń Społecznych. CZYTAJ DALEJ...


Sekretariat szkoły

Zakończenie roku szkolnego 2020/21- list MEiN

Szanowni Państwo, Dyrektorzy i Nauczyciele, Drodzy Uczniowie i Rodzice, dobiegają końca zajęcia dydaktyczno-wychowawcze w roku szkolnym 2020/2021. Nauczyciele i uczniowie wkrótce rozpoczną długo wyczekiwany czas letniego wypoczynku.
...

PEŁNA TREŚĆ LISTU MINISRTRA MEiN


Sekretariat szkoły

NAGRODA IM. PROF. ROMANA CZERNECKIEGO DLA AUTORÓW PUBLIKACJI O EDUKACJI


Sekretariat szkoły

INFORMACJA O PROFILACH NABORU DO KLAS PIERWSZYCH
NABÓR ELEKTRONICZNY
ZGODA RODO DO POBRANIA

Więcej informacji o naborze znajduje się w zakładce REKRUTACJA.

Sekretariat szkoły

W naszej Szkole jest bezpiecznie

Uczennice klasy 1D (Julia Kurowiak, Aleksandra Macikowska, Emilia Mijas, Sabina Mucha) brały udział w ogólnopolskim projekcie „Szkolna Radonowa Mapa Polski”. Jest to projekt edukacyjny, zrealizowany w roku szkolnym 2020/2021, skierowany przede wszystkim do kół naukowych przedmiotów ścisłych (fizyka, chemia). Celem projektu było zwiększenie świadomości występowania naturalnych źródeł promieniowania jonizującego, w szczególności wpływu radonu na zdrowie oraz zapoznanie uczniów, szczególnie zainteresowanych naukami ścisłymi, z zagadnieniami związanymi z szeroko pojętą dozymetrią promieniowania i ochroną radiologiczną. W projekcie wzięło udział 49 szkół...

... WIĘCEJ INFORMACJI O PROJEKCIE I WYNIKACH

GRATULUJEMY

UWAGA! KONKURS WOKALNY

Szanowni Państwo Dyrektorzy, zachęcamy uczniów do wzięcia udziału w II Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im Stanisława Jopka organizowanym przez Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca "MAZOWSZE" im. Tadeusza Sygietyńskiego w Karolinie. Patronem konkursu jest legendarny solista „Mazowsza" Stanisław Jopek, a w programie znajdą się utwory z repertuaru zespołu. Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek objął honorowy patronat nad wydarzeniem.

... WIĘCEJ INFORMACJI W ZAPROSZENIU

Z wyrazami szacunku
Anna Ostrowska
Rzecznik Prasowy MEiN
REGULAMIN ZDALNEGO NAUCZANIA

Postanowienia i zasady obowiązujące podczas edukacji zdalnej

Proszę o zapoznanie się uczniów i rodziców/opiekunów z powyższym dokumentem
Dyrektor szkoły

Ogólnopolski ranking Liceów Ogólnokształcących 2021
miesięcznika Perspektywy

Jesteśmy wśród najlepszych Szkół Olimpijskich w Polsce RANKING LICEÓW OLIMPIJSKICH i wyróżnionym "Złotą tarczą" liceum w kraju. Zobacz wszystkie lokaty szkół wśród wszystkich liceów w programie...

Gratulujemy i dziękujemy
Uwaga! Zarządzenie dyrektora I LO w Zielonej Górze z dnia 13.01.2021r.
W związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 dyrektor I LO zarządza
ORGANIZACJĘ PRACY OPISANĄ W DOKUMENCIE.
Komunikat dla uczniów klas III przystępujących do matury w maju 2021

Przypominamy również, że w szkole pozostają dostępni specjaliści Szkolnego Centrum Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej, którzy w razie potrzeby gotowi są udzielić niezbędnej pomocy. W szczególności zachęcamy do kontaktu w przypadku kryzysu emocjonalnego, czy znaczącego obniżenia nastroju. Kontaktować można się z nami poprzez e-Dziennik, szkolną chmurę mailową lub telefonicznie pod numerem 68 451 08 99 w godzinach pracy.
Psycholog: joanna.jakuczun@jedynka.zgora.pl
Psycholog: anna.goralewska@jedynka.zgora.pl
Pedagog: jakub.bieniecki@jedynka.zgora.pl (także w sprawach dostępu do chmury)
Pedagog: iwona.dec@jedynka.zgora.pl

Dyrektor szkoły

Komunikat! Organizacja i zasady pracy I Liceum Ogólnokształcącego im. E . Dembowskiego w Zielonej Górze w czasie epidemii
Obowiązujące zasady zachowania uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły znajdują się w dokumencie: Organizacja i zasady pracy ...

Dyrektor szkoły

Aktualności
Zakończenie roku szkolnego 2020/21
23.06.2021

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/2021 odbędzie się w piątek tj. 25 czerwca o godzinie 9:00 na placu apelowym, który znajduje się za budynkiem szkolnym. Po apelu uczniowie udają się do sal lekcyjnych na spotkanie z wychowawcą.

GRAFIK SPOTKAŃ Z WYCHOWAWCAMI

Z-ca dyrektora p. K. Burakowska

Sukces w Olimpiadzie Chemicznej
05.05.2021

Z radością i dumą informujemy o ogromnym sukcesie ucznia Jakuba Malinowskiego z klasy 3c, który został laureatem 67 Olimpiady Chemicznej, zajmując wysokie 7 m-ce. Szczegółowe wyniki można znaleźć pod adresem:

Należy wspomnieć, że sukces Jakuba jest wynikiem wielkich uzdolnień jak również olbrzymiego wkładu pracy własnej.

W imieniu całej społeczności dziękujemy za rozsławianie naszej szkoły oraz składamy serdeczne gratulacje z życzeniami kolejnych sukcesów. Dziękujemy!

Uwaga! Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021
23.04.2021

Trwa najstarsze, największe i najważniejsze badanie statystyczne prowadzone w Polsce już od 100 lat – Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Z wyników spisu korzystamy wszyscy, są podstawą do podejmowania kluczowych decyzji zarówno na szczeblu krajowym, jak i regionalnym i lokalnym.

Więcej informacji w linku poniżej ...

ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU

Katarzyna Wysocka

Główny Specjalista w Wydziale Edukacji i Promocji

Lubuski Konkurs Plastyczny 2021 PRO ARTE
20.04.2021

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy do udziału w Lubuskim Konkursie Plastycznym 2021, który jest częścią Programu Promocji Twórczości Dzieci i Młodzieży PRO ARTE. Organizatorem Etapu Powiatowego dla miasta Zielona Góra jest Regionalne Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze.

Przegląd odbędzie się w formule online 19 maja 2021r. Zgłoszenia będą przyjmowane do 17 maja 2021 roku. Prace konkursowe (opisane na odwrocie) wraz z wymaganymi zgodami należy dostarczyć pocztą lub osobiście do dnia 17 maja 2021r.

Bardzo prosimy o przesyłanie zgłoszeń maksymalnie 3 Uczestników z jednej kategorii wiekowej. Jeśli w jednej z kategorii będzie mniej chętnych, można wykorzystać to miejsce dla Uczestnika innej kategorii wiekowej.

Zapraszamy!

Pozdrawiamy, Zespół realizacyjny Programu PRO ARTE

Konkurs w języku niemieckim na najlepsze opowiadanie
15.04.2021

Martyna Bobowska z Dorotą Kuźnikz klasy 2C1p wzięły udział w konkursie na najlepsze opowiadanie w języku niemieckim organizowanym przez Bibliotekę Obcojęzyczną w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze.

Zadanie polegało na napisaniu opowiadania na dowolny temat (np. wyjątkowe przeżycie, spotkanie itd.). Obie napisały bardzo ciekawe opowiadania i komisja zadecydowała o przyznaniu im głównych nagród.

GRATULUJEMY SUKCESU!
Uwaga! Konkursy przyrodnicze
23.03.2021

Zachęcam do udziału w konkursach przyrodniczych dotyczących Białowieskiego Parku Narodowego. Są one organizowane przez portal puszcza.tv i dofinansowane ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

List ministrerstwa w tej sprawie

Szczegółowe informacje dotyczące konkursów można znaleźć na stronie puszcza.tv w zakładce KONKURSY, a także na stronie ministerstwa.

W załączeniu przekazuję list w tej sprawie Wojciecha Kondrata, Pełnomocnika Ministra Edukacji i Nauki do spraw inicjatyw społecznych w zakresie edukacji i nauki.

Z poważaniem

Anna Ostrowska Rzecznik Prasowy MEiN

Fundacja EFC ufunduje naukę w I LO!
24.02.2021

Ufundujemy Ci naukę w I LO im. Edwarda Dembowskiego w Zielonej Górze!

Do końca marca masz czas, by starać się o kompleksowe stypendium "Horyzonty", umożliwiające edukację w naszym liceum.

Sprawdź, jakie są kryteria? /link/

EFC i sekretariat I LO

Spotkanie on-line z prof. Jerzym Bralczykiem
27.01.2021

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie serdecznie zaprasza do udziału w spotkaniu on-line z Mistrzem mowy polskiej - prof. Jerzym Bralczykiem. Spotkanie pt. „O PRAWDZIE W JĘZYKU” odbędzie się 28 stycznia 2021 r., o godz. 18:00 w ramach V edycji cyklu „Wielkie Pytania w Nauce”.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie/link/

PLAKAT SPOTKANIA

Z wyrazami szacunku, Biuro Organizacji i Współpracy Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie

Inauguracja II edycji konkursu literacko-plastycznego „Polskie serce pękło. Katyń 1940”
26.01.2021

Wystartowała II edycja konkursu literacko-plastycznego „Polskie Serce Pękło. Katyń 1940” przeznaczonego dla uczniów szkół ponadpodstawowych.

Szczegółowe informacje znajdują się w linku

Zapraszamy do udziału

strona
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15